FNH | SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Wykorzystaj bon turystyczny w CKS

U nas wykorzystasz Bon Turystyczny!

pokoje w Centrum Konferencyjno-SzkoleniowymNasz obiekt jest idealny na krótki rodzinny pobyt w Warszawie. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do skorzystania z usług noclegowych Bazy Noclegowej CKS znajdującej się przy ul. Bobrowieckiej 9 w Warszawie.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące realizacji bonów w naszym kompleksie.

Czym jest Bon Turystyczny?

Bon jest dokumentem elektronicznym. Ma unikalny 16-cyfrowy numer, znajduje się on na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS (należy wybrać zakładkę "Ogólny", a następnie "Polski Bon Turystyczny"). Z tego dokumentu wynika m.in., kto jest uprawniony do świadczenia, na które dzieci, jaka jest kwota świadczenia na poszczególne dzieci oraz łączna kwota przyznanych świadczeń.

Kto jest uprawniony do otrzymania Bonu Turystycznego?

Osoby, które do 18 lipca 2020 r. miały przyznane prawo do:

  • świadczenia wychowawczego, tzw. 500+;
  • dodatku wychowawczego w wysokości świadczenia wychowawczego, który przysługuje na dzieci umieszczone:
  • w rodzinie zastępczej lub u osoby, która prowadzi rodzinny dom dziecka,
  • w placówce opiekuńczo-wychowawczej (typu socjalizacyjnego, interwencyjnego albo specjalistyczno-terapeutycznego), w placówce opiekuńczo-terapeutycznej, w interwencyjnym ośrodku preadopcyjnym, w placówce opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego.

Osoby, które między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r. nabędą prawo do:

  • świadczenia wychowawczego na dziecko, na które wcześniej nie było przyznane prawo do tego świadczenia lub do dodatku wychowawczego; dodatku wychowawczego na dziecko, na które wcześniej nie było przyznane prawo do tego dodatku lub do świadczenia wychowawczego.

Osoby przebywające poza granicami Polski, które:

  • między 1 lipca 2019 r. a 18 lipca 2020 r. złożyły tam wniosek o świadczenie wychowawcze przekazany do wojewody, który do 18 lipca 2020 r. nie rozpatrzył go;
  • między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r. złożą tam wniosek o świadczenie wychowawcze, który będzie przekazany do wojewody i wojewoda nie rozpatrzy go w okresie, za który składane są informacje o osobach uprawnionych;
  • mają wydaną decyzje wojewody o odmowie prawa do świadczenia wychowawczego w postaci dodatku dyferencyjnego.

Jak uzyskać bon?

W celu otrzymania Bonu Turystycznego nie trzeba składać wniosku, wystarczy tylko aktywować bon na swoim profilu PUE ZUS. Aby to zrobić należy zalogować się na swój profil na PUE ZUS, następnie wybrać z górnego menu zakładkę "Ogólny" i przejść do zakładki "Polski Bon Turystyczny" > "Mój bon" > "Aktywuj bon" i uzupełnić swój aktualny e-mail oraz numer telefonu komórkowego.

Aby otrzymać dodatkowe świadczenie w formie bonu na dziecko z niepełnosprawnością, należy złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oświadczenie osoby uprawnionej w celu ustalenia prawa do dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego (PBT). Oświadczenie wypełnia się na PUE z pomocą kreatora.

Wartość przysługującego Bonu Turystycznego.

Świadczenie w formie Bonu Turystycznego przysługuje na każde dziecko w kwocie 500 zł.

Na dziecko niepełnosprawne, przysługuje świadczenie o łącznej kwocie 1000 zł – jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.

Jak płacić Bonem Turystycznym?

Aby zapłacić Bonem Turystycznym należy najpierw podać kod obsługi płatności w recepcji. Następnie po wprowadzeniu tego kodu przez pracownika recepcji zostanie wysłany sms-em kod potwierdzający płatność – należy go podać osobie przyjmującej opłatę w celu zakończenia płatności.

Kod obsługi płatności jest wysyłany na adres e-mail podany po aktywacji bonu w systemie PUE ZUS. Kod obsługi płatności znajduje się również na PUE ZUS w zakładce "Polski Bon Turystyczny" > "Mój Bon".

W przypadku podania błędnego kodu obsługi płatności, osoba przyjmująca płatność może ponownie go wpisać.

W przypadku podania błędnego kodu potwierdzającego płatność (przesyłanego sms-em), płatność będzie anulowana. Należy wtedy ponownie podać kod obsługi płatności, a następnie nowy kod potwierdzający otrzymany sms-em.

Bonem Turystycznym można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania wysokości świadczenia. Jeśli usługa hotelarska przekracza wartość bonu, to brakującą część można zapłacić gotówką, kartą lub przelewem.

Aktualny stan środków do wykorzystania można sprawdzić na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. W tym celu z górnego menu należy wybrać zakładkę "Ogólny" i przejść do zakładki "Polski Bon Turystyczny" > "Mój bon".

Termin wykorzystania Bonu Turystycznego upływa 30.09.2022 r.

Skontaktuj się z nami i zapytaj o naszą ofertę.

Godziny rezerwacji:
Poniedziałek - Niedziela: 24h

Telefon:
+48 22 559 22 01

E-mail:
recepcja@centrumkonferencyjne.com.pl
Nie ma takiej strony w naszym serwisie.

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli jesteście zainteresowani ofertą konferencyjną, macie dodatkowe pytania? Skontaktujcie się z nami, zarezerwujcie sale konferencyjne i noclegi już dziś!

Nasza oferta:

Lokalizacja

Nasze Centrum Konferencyjne w Warszawie na Mokotowie to doskonała lokalizacja do organizacji konferencji, kongresów i szkoleń wraz noclegami.

Gwarantuje to szybkie połączenie ze wszystkimi dzielnicami Warszawy, w tym oddalonym zaledwie o 5 km centrum Warszawy oraz łatwe dotarcie z głównych punktów miasta:
- z Dworca Centralnego autobusem 131 (25 min)
- z Lotniska Chopina autobusem nr 148.

Rezerwacje

CKS | GODZINY REZERWACJI
Dział rezerwacji
dostępny jest dla Państwa:
Poniedziałek - Niedziela: 24h
CKS | TELEFON
CKS | E-MAIL
© 2024 Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Spółki Bobrowiecka 9